FESTIWAL CLASSIX NA ŻYWIECCZYŹNIE JUŻ OD 13-15 Maja 2022

In Wydarzenia

Festiwal ClassiX to innowacyjny festiwal na styku sztuk. Łamie schematy i konwencje. Łącząc różne gatunki sztuki łączy ludzi. Czwarta edycja Festiwalu ClassiX odbywa się w dniach 13-15. maja 2022 roku w Soli, w Centrum Animacji Działań Twórczych SORGENTE przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.

To trzy dni wypełnione muzyką – od tradycyjnej muzyki beskidzkiej, poprzez jazz, po muzykę współczesną, electro, progresywny rock i disco. Artystami zaproszonymi do udziału w Festiwalu są m.in.: Skład Niearchaiczny, Mateusz Smoczyński, Marek Kądziela Jazz Ensemble, Maciek Kądziela, Marek Konarski, Maja i Mat Kwiatkowscy. ClassiX to święto muzyki i czas pięknych spotkań i rozmów, dla których warto przyjechać do Soli!

Festiwal rozpocznie koncert i potańcówka Składu Niearchaicznego – porywającej kapeli Beskidu Żywieckiego, czerpiącej z tradycji i muzycznej kultury beskidzkiej przefiltrowanej przez wrażliwość muzyków, ich kreatywność oraz muzyczną fantazję! Warto zabrać wygodne buty do tańca!

Drugi dzień to koncertowe JAM SESSION Artystów zaproszonych do udziału w Festiwalu, którzy spotkają się na jednej scenie, by na żywo tworzyć i bawić się muzyką. W programie utwory M. Davisa, J. Coltrane’a, T. Monka i Marka Kądzieli.

Ostatni dzień Festiwalu to celebracja kultury beskidzkiej – warsztaty z budowy instrumentów piszczałkowych, audycja muzyczna „Spotkanie z tradycją muzyczną Beskidu Żywieckiego”, warsztaty bibułkarskie, pokazy filmów. Zwieńczeniem dnia jest prapremiera III Symfonii Kameralnej „Dźwięki ciszy” Mata Kwiatkowskiego – utworu łączącego różne style i gatunki (klasykę, folk, progresywne disco, electro i jazz), inspirowanego po części muzyczną spuścizną ludową Żywiecczyzny.

Festiwal organizowany jest przez Fundację Mai i Mata Kwiatkowskich przy współpracy z Parafią Najświętszego Serca Pana Jezusa w Soli i Centrum Animacji Działań Twórczych SORGENTE.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska, Edycja 2022 oraz ze środków Programu “Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Żywieckiej Fundacji Rozwoju.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirozmowy: Roma J.Fiszer.Zła wokół jest zbyt wiele. Nie czuję żadnej potrzeby, aby jeszcze o tym pisać…”

Z Romą J.Fiszer rozmawiamy nie tylko o najnowszej książce, ale też po prostu o życiu, o marzeniach, o planach o

Read More...

Festiwal Audioriver 2022 zakończony

Za nami 15. edycja Audioriver. Podczas trzech dni, na 11 scenach wystąpiło ponad 100 artystów muzyki elektronicznej, a wśród nich m.in.

Read More...

Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar!

W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu