FESTIWAL CLASSIX NA ŻYWIECCZYŹNIE JUŻ OD 13-15 Maja 2022

In Wydarzenia

Festiwal ClassiX to innowacyjny festiwal na styku sztuk. Łamie schematy i konwencje. Łącząc różne gatunki sztuki łączy ludzi. Czwarta edycja Festiwalu ClassiX odbywa się w dniach 13-15. maja 2022 roku w Soli, w Centrum Animacji Działań Twórczych SORGENTE przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.

To trzy dni wypełnione muzyką – od tradycyjnej muzyki beskidzkiej, poprzez jazz, po muzykę współczesną, electro, progresywny rock i disco. Artystami zaproszonymi do udziału w Festiwalu są m.in.: Skład Niearchaiczny, Mateusz Smoczyński, Marek Kądziela Jazz Ensemble, Maciek Kądziela, Marek Konarski, Maja i Mat Kwiatkowscy. ClassiX to święto muzyki i czas pięknych spotkań i rozmów, dla których warto przyjechać do Soli!

Festiwal rozpocznie koncert i potańcówka Składu Niearchaicznego – porywającej kapeli Beskidu Żywieckiego, czerpiącej z tradycji i muzycznej kultury beskidzkiej przefiltrowanej przez wrażliwość muzyków, ich kreatywność oraz muzyczną fantazję! Warto zabrać wygodne buty do tańca!

Drugi dzień to koncertowe JAM SESSION Artystów zaproszonych do udziału w Festiwalu, którzy spotkają się na jednej scenie, by na żywo tworzyć i bawić się muzyką. W programie utwory M. Davisa, J. Coltrane’a, T. Monka i Marka Kądzieli.

Ostatni dzień Festiwalu to celebracja kultury beskidzkiej – warsztaty z budowy instrumentów piszczałkowych, audycja muzyczna „Spotkanie z tradycją muzyczną Beskidu Żywieckiego”, warsztaty bibułkarskie, pokazy filmów. Zwieńczeniem dnia jest prapremiera III Symfonii Kameralnej „Dźwięki ciszy” Mata Kwiatkowskiego – utworu łączącego różne style i gatunki (klasykę, folk, progresywne disco, electro i jazz), inspirowanego po części muzyczną spuścizną ludową Żywiecczyzny.

Festiwal organizowany jest przez Fundację Mai i Mata Kwiatkowskich przy współpracy z Parafią Najświętszego Serca Pana Jezusa w Soli i Centrum Animacji Działań Twórczych SORGENTE.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska, Edycja 2022 oraz ze środków Programu “Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Żywieckiej Fundacji Rozwoju.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

ZAUŁEK KOSZMARÓW NAJNOWSZY FILM W REŻYSERII GUILLERMO DEL TORO JUŻ 15 CZERWCA NA DVD!

Dwukrotny laureat Oscara® Guillermo del Toro – twórca takich obrazów jak „Labirynt Fauna”, czy „Kształt wody”, wraca z nowym

Read More...

Krakowski Teatr VARIETE przedstawia repertuar kończący sezon teatralny!

W maju, czerwcu oraz lipcu, widzowie będą mogli zobaczyć jeden z najbardziej kultowych musicali wszechczasów – „Chicago” w reżyserii

Read More...

Festiwal Audioriver powraca z rozmowami o ekologii – wystartował podcast (Nie)zrównoważona Niedzielska

Audioriver od kilku lat prowadzi działania edukacyjne z zakresu ekologii, dzieląc się wiedzą i opiniami ze swoją publicznością. Podcast

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu