#wtonacjirozmowy: Marcin Grzelak. To są czasy z mojego dzieciństwa..

In Literatura, Wywiady

„Pułapka na anioły” to wyjątkowy debiut Marcina Grzelaka, to swoisty powrót do przeszłości.

Książkę cechują wyjątkowe kreacje głównych bohaterów. To historia o samoakceptacji, podziałach w których znajdziemy coś także w czasach współczesnych. W książce przenosimy się w lata 80-te, do niewielkiej robotniczej miejscowości, gdzie mieszka jedna z wielu „typowych” polskich rodzin tego okresu. Agresywny ojciec, który nie żałuje pasa i pięści, uległa matka i 7-letni Wojtek, osiedlowa ofiara, która nie raz obrywa na podwórku. Myślę, że to historia jakich być może było wiele w tamtym okresie.

To historia, która ma ogromny ładunek emocji, od których nie sposób uciec, to uczucia które czytelnika zostawią z rozdartym sercem … To lektura warta uwagi, do której przeczytania gorąco Was zachęcam. Nie będzie łatwo, ale na pewno będzie emocjonalnie. Ta historia na długo zostaje w pamięci. Na pewno jest to bardzo udany debiut Marcina Grzelaka i warto śledzić dalsze nowości od autora bo wyglądają one naprawdę ciekawie.

fot.Pixabay

 Miałem okazję spotkać się i porozmawiać z Marcinem o jego debiucie . Z rozmowy dowiecie się m.in. czy pisanie „Pułapki na anioły” było łatwe oraz czy poprzez tą książkę autor chciał przepracować niektóre doświadczenia życiowe. To i wiele innych ciekawych informacji usłyszycie w rozmowie.

Zapraszam do wysłuchania rozmowy . Miłego słuchania 🔊🎧

fot. Pixabay

O książce

Przejmująca ballada o chłopcu, którego do snu nie kołysały anioły…
Niewielka robotnicza miejscowość u schyłku komuny, w niej jedna z wielu polskich rodzin. Agresywny ojciec milicjant, uległa matka i siedmioletni Wojtek, osiedlowa ofiara, niosący piętno bycia synem „pedała”. Zło pleni się w tej rodzinie jak zaraza, a chłopiec przed traumą ucieka do świata, w którym czeka na niego niespodziewana przyjaźń… Czy zdoła ocalić siebie?


Ta wyblakła pocztówka z lat osiemdziesiątych to poprowadzona bez złudzeń i sentymentów opowieść o rezygnacji, ranach, których nie sposób zszyć słowem, i beznadziei lat minionych.

Marcin Grzelak – urodzony w 1978 roku. Pochodzi ze Złocieńca, ukończył Akademię Morską w Szczecinie, gdzie mieszka i pracuje. Zawodowo manager w branży transportu i logistyki. Pasjonat muzyki, literatury i fotografii, zagorzały fan koszykówki oraz wędkarstwa. „Pułapka na anioły” jest jego literackim debiutem.

FACEBOOK

INSTAGRAM

Rozmawiał : K.D

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji.„Pingwin” – Gotham w wydaniu gangsterskim. Recenzja serialu na DVD

HBO Max stworzyło serial, który nie jest tylko kolejną cegiełką w rozbudowanym uniwersum Batmana. „Pingwin” to autonomiczna, brutalna opowieść

Read More...

#wtonacjirecenzji.„Śródziemie w cieniu legendy – Wojna Rohirrimów i trudny powrót do wielkości”

Historia staje się legendą! Władca Pierścieni: Wojna Rohirrimów przenosi nas 183 lata przed wydarzenia z kultowej trylogii Petera Jacksona.

Read More...

#wtonacjirozmowy. Ceremoniarz, ciemność i śląska mgła – rozmowa z Grzegorzem Brudnikiem

Kryminał noir ma się w Polsce coraz lepiej, a Grzegorz Brudnik właśnie dołożył do tej półki kolejną mocną pozycję.

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu