#wtonacjirecenzji: „Mnogość rzeczy” autorstwa Marcina Pilisa to powieść, w której autor wprowadza czytelnika do świata pełnego emocji i uczuć jakie tworzą się tylko pomiędzy kochającymi się osobami.

In Literatura, Recenzje

Tajemniczy głos, który pozostawił ślad i brzmiał w jego uszach przez długie lata.

Mariusz to student fizyki, który pewnego dnia udaje się wraz ze swoją ówczesną sympatią na występ teatralny studentów aktorstwa. Ten pozornie zwyczajny wieczór zmieni jego życie. Podczas występu słyszy głos aktorki, która pełni rolę narratora w owym przedstawieniu. Nie widzi osoby ale ten głos robi na nim ogromne wrażenie i sprawie, że nie jest w stanie pozbyć się go ze swojej głowy. Ten głos towarzyszy mu od tej pory każdego dnia, wszystkie myśli Mariusza mają jego barwę.Kiedy jest na uczelni i zajmuje się swoimi obliczeniami, kiedy zastanawia się nad Hipotezą Riemanna, którą się pasjonuje, we wszystkim słyszy jej głos.

fot.pixabay

Marta, do której należał urzekający głos to młoda aktorka grająca w lokalnym teatrze. Pewnego dnia, po latach, ich drogi nagle się przecinają. Są totalnie z różnych światów, on fizyk-pragmatyk, ona aktorka-artystka nie mniej jednak od początku, kiedy na siebie wpadają zaczyna między nimi iskrzyć. Mariusz opowiada jej historię sprzed lat o zachwycie nad głosem aktorki słyszanym  podczas studenckiego przedstawienia, nawiązując do tego, że jej głos jest łudząco podobny. Od słowa do słowa okazuje się, że Marta to ona, ta dziewczyna w której głosie tak się zachwycił. Rodzi się między nimi wielka miłość, taka wręcz niespotykana i metafizyczna. Są ze sobą pomimo wszystko, mimo iż ich życie było bardzo często naznaczone ogromnym cierpieniem i okropnymi wydarzeniami.

fot.pixabay

Wspaniale opowiedziana historia od której nie sposób się oderwać.

Autor powieści wprowadza czytelnika stopniowo w historię bohaterów, często stosuje retrospekcję, która dodatkowo buduje napięcie i wyjaśnia zachowania postaci. Powieść jest wielowątkowa, naszpikowana ciekawymi zwrotami akcji, posiada ogrom emocji tak silnych, że momentami musiałam przerywać czytanie aby poukładać je w sobie. Książka jest porywająca i śmiało mogę powiedzieć, że zachwycająca. Marcin Pilis w „Mnogości rzeczy” dogłębnie wnika w duszę bohaterów a tym samym sprawia, że czytelnik staje się przesiąknięty historią o tej niezwykłej miłości. Ta powieść zdecydowanie zostanie w mojej pamięci na zawsze ponieważ jest jedną z lepszych książek jakie przyszło mi czytać w ostatnim czasie.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Connie Nielsen nominowana do Emmy® 2023 za rolę w produkcji oryginalnej Viaplay ‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’!

Ciesząca się uznaniem widzów oraz krytyków produkcja oryginalna Viaplay ‘Marzycielka - stając się Karen Blixen’ została po raz kolejny

Read More...

„Figurant” – najnowszy film Roberta Glińskiego w kinach od 20 października

Film Roberta Glińskiego prezentowany w tegorocznym Konkursie Głównym 48. FPFF w Gdyni to poruszająca opowieść o agencje SB, który

Read More...

„Chłopi” polskim kandydatem do Oscara

Film „Chłopi” w reżyserii DK i Hugh Welchmanów został wybrany przez Komisję oscarową jako polski kandydat do nagród Akademii

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu