Fot. Maciej Zienkiewicz
„Mnogość rzeczy” to nietuzinkowo opowiedziana historia miłości utkana z nagłego romansu dwojga ludzi.
Niezwykła powieść Marcina Pilisa o miłości, która łączy głównych bohaterów w jedno pojmowanie otaczającej ich rzeczywistości. Znajdziemy tu uczucie obłąkania, namiętności czy nienawiści a wszystko to przez zaborczość, która namiesza w związku. Taka historia, nie przytrafia się zbyt wielu ludziom. Jest to miłość, która nie potrzebuje słów żeby się wyrazić. Dla takiej miłości jesteśmy w stanie zrobić wszystko i wszystko znieść.
Marcin Pilis w “Mnogości rzeczy” dogłębnie wnika w duszę bohaterów a tym samym sprawia, że czytelnik staje się przesiąknięty tą niezwykłą historią. Ta powieść zdecydowanie zostanie w Waszej pamięci.
Miałem okazję porozmawiać z Marcinem o książce. Z rozmowy dowiecie się m.in. dlaczego autor wybrał taki gatunek literacki, choć książek o miłości jest dużo. Do kogo skierował książkę, a także czy ogląda #Ród Smoka. To i wiele innych ciekawych informacji usłyszycie w rozmowie.
Zapraszam do wysłuchania rozmowy . Miłego słuchania 🔊🎧
O książce :
Chcieli przeżyć wielką miłość. Dostali coś więcej…
Kiedy Mariusz, student fizyki, udaje się na występ teatralny adeptów aktorstwa, nie wie, że ten wieczór wszystko zmieni. Zapamiętany głos tajemniczej aktorki towarzyszy mu od tej pory każdego dnia.
Ona ma na imię Marta. W jej życiu świat teatru przenika się z tym prawdziwym. Gdy na drodze Marty pojawia się Mariusz, dziewczyna nie potrafi mu się oprzeć. Nieubłagana konieczność popycha ich ku sobie. Jednak mroczna przeszłość, ciągnąca się latami przemoc domowa i niszczące relacje postawią tych dwoje przed wyborami, jakich wcześniej żadne z nich nie brało pod uwagę…
Marcin Pilis uchyla przed nami drzwi do pełnego emocji i czułości świata dwojga ludzi, których bliskość przekracza zarówno umowne, jak i realne granice.
O Autorze:
Prozaik, dziennikarz. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego (WNS). Redaktor naczelny tygodnika Kurier Jurajski. Autor powieści i opowiadań. Jego utwory cechuje realizm w obrazowaniu stosunków międzyludzkich, bohaterowie niejednokrotnie znajdują się w sytuacjach granicznych, zmuszeni do dokonywania trudnych wyborów.
Akcja często jest osadzona na prowincji, między niewielkimi społecznościami, a łączące ich zależności służą do rozważania problemów o uniwersalnym charakterze. W książkach można odnaleźć elementy powieści obyczajowej, jak również sensacyjnej, kryminalnej oraz thrillera. Występują także wątki typowo romantyczne. Autor nie unika podejmowania tematów trudnych i kontrowersyjnych.
Jego powieść „Łąka umarłych” była nominowana do Nagrody Literackiej Srebrny Kałamarz 2010.
Rozmawiał : K.D
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83