Kim jest Blanka? Jedna z finalistek preselekcji do Eurowizji 2023!

In Muzyka

Jeśli słyszeliście piosenkę „Solo”, na pewno imię Blanka również nie jest wam obce. Co niej wiadomo? To 23-letnia utalentowana i ambitna artystka, która od kilkunastu tygodni szturmem podbija listy przebojów nie tylko w naszym kraju. Zdolności muzyczne, uroda modelki, bułgarskie nazwisko Stajkow, biegły angielski to jej znaki szczególne. Od kilku dni doszedł jeszcze jeden – znalazła się w 10 finalistów polskich preselekcji do Eurowizji 2023!

Pierwsza piosenkę napisała jako nastolatka. Miała wtedy 14 lat i już wiedziała, że chce się uczyć śpiewać. Los dał jej szansę – rzucił jej rodzinę do Stanów Zjednoczonych, gdzie młodzi i utalentowani mają więcej możliwości. Muszą tylko ciężko pracować na sukces i szczęście. Blanka tak robiła. Przez kilka lat chodziła na przesłuchania i castingi, śpiewała napisane przez siebie piosenki, grała na gitarze, uczyła się scenicznego obycia i tańca, poznawała producentów muzycznych i menedżerów. Do tego szlifowała angielski (to dlatego dziś nawet jej fani nie mogą uwierzyć, że „Solo” śpiewa Polka) i pisała kolejne utwory. Brała udział w sesjach Open Mic w restauracjach i pubach w Los Angeles i Nowym Jorku, m. in w klubie The Bitter End, gdzie zaczynała także Lady Gaga.

Po powrocie do kraju kontynuowała realizację muzycznych marzeń, a dodatkowo postanowiła spróbować swoich sił w TOP Model. Mimo że nie ma wzrostu modelki z wybiegu, dostała się do programu. Zapytana, czy było jej smutno, kiedy odpadła, zaprzecza „Wiedziałam, co chcę robić dalej. Sprawdziłam swoje siły w programie, ale najbardziej interesowała mnie muzyka. Wróciłam do pisania piosenek.”

Blanka z piosenką „Solo” zgłoszoną do preselekcji Eurowizji 2023!


fot. materiały prasowe

Latem zeszłego roku Blanka podpisała kontrakt z wytwórnią muzyczną Warner Music Poland. Jej przebój „Solo” od 13 tygodni utrzymuje się na liście najczęściej odtwarzanych piosenek w Polsce., a wideo do utworu zostało obejrzane ponad 9 mln razy i jest aktualnie jednym z najpopularniejszych teledysków w kraju.
Sukces singla wykracza także poza granice Polski. Utwór jest prezentowany przez radia m.in. na Litwie, Węgrzech, w Bułgarii, Estonii, Grecji, Słowenii, Ukrainie.


Solo to piosenka o miłości, która okazała się zwykłą ściemą. Łatwo stracić dla kogoś głowę, ale kiedy nagle okazuje się, że druga połówka nami pogrywa, trzeba umieć powiedzieć dość. Zrozumieć, że lepiej jest nam… SOLO, bo sami siebie nie rozczarujemy” – mówi Blanka o tekście piosenki.

Hit „Solo” weźmie udział w krajowych eliminacjach do 67. Konkursu Piosenki Eurowizji. Koncert „Tu bije serce Europy – Wybieramy hit na Eurowizję!” odbędzie się już 26 lutego. Transmisja na kanale TVP1 od 17:30.
 

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Connie Nielsen nominowana do Emmy® 2023 za rolę w produkcji oryginalnej Viaplay ‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’!

Ciesząca się uznaniem widzów oraz krytyków produkcja oryginalna Viaplay ‘Marzycielka - stając się Karen Blixen’ została po raz kolejny

Read More...

„Figurant” – najnowszy film Roberta Glińskiego w kinach od 20 października

Film Roberta Glińskiego prezentowany w tegorocznym Konkursie Głównym 48. FPFF w Gdyni to poruszająca opowieść o agencje SB, który

Read More...

„Chłopi” polskim kandydatem do Oscara

Film „Chłopi” w reżyserii DK i Hugh Welchmanów został wybrany przez Komisję oscarową jako polski kandydat do nagród Akademii

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu