Kilka ciekawostek o czwartej części Johna Wicka. Zapraszamy na przedpremierowe pokazy od 21 marca w kinach. Oficjalna premiera 24 marca!

In Kino

John Wick 4” rozgości się w polskich kinach już od 24 marca. Już teraz film zbiera pozytywne recenzje. Mówi się wręcz, że jest najlepszy z całej serii. Jest na co czekać.

Super wiadomością dla fanów Johna Wicka jest to, że film będzie pokazywany również w formatach IMAX® i 4DX®

Kilka ciekawostek o czwartej części Johna Wicka

Nadchodzi John Wick z Keanu Reevesem, który czwarty raz wciela się w tytułowego zabójcę. Choć praca na planie mocno go wyeksploatowała zarówno fizycznie, jak i psychicznie, on sam zapowiada ją jako „najciekawszą i najbardziej widowiskową”.

Przypominamy, że John Wick to płatny zabójca, jeden z najlepszych w swoim fachu, który w imię miłości przeszedł na „zawodową emeryturę”, próbując zapomnieć o latach czynienia zła. W czwartej części Keanu staje  do ostatecznego pojedynku, który może dać mu upragnioną wolność. Tylko, że teraz przeciwko sobie ma całą międzynarodową organizację najlepszych płatnych zabójców, a jej nowy szef Markiz de Gramont jest równie wyrafinowany, co bezlitosny. Zanim John stanie z nim oko w oko, będzie musiał zmierzyć się z plejadą twardzieli, którzy wiedzą wszystko o zabijaniu. Tuż przed wielkim finałem tej morderczej symfonii, John Wick trafi na trop swojej dalekiej rodziny, której członkowie mogą mieć decydujący wpływ na wynik całej rozgrywki.

Garść ciekawostek o Johnie Wicku 


Choć dziś w roli tytułowej nie możemy wyobrazić sobie nikogo innego niż Keanu Reeves, na wstępnej liście byli: Sylvester Stallone, Dolph Lundgren, Jean-Claude Van Damme, Bruce Willis, Kurt Russell, Nicolas Cage, Kevin Costner i Johnny Depp. Pierwotnie bohater miał mieć 60 lat, ale kiedy twórcy w końcu pomyśleli o Keanu – natychmiast zmienili zdanie. 
Kolejne ciekawostki? Filmowy cykl pomógł włoskiej policji przechwycić przemyt kokainy do Mediolanu z Kolumbii. Uwagę śledczych zwróciła paczka kawy zaadresowana na nazwisko osoby, która nazywała się identycznie jak główny przeciwnik Wicka w drugiej części, czyli mafioso Satino D’Antonio.
W drugiej części na plecach John ma tatuaż z łacińska sentencją ”fortis fortuna adiuvat”, która oznacza: „szczęście sprzyja odważnym”. Podliczono też, że John Wick zabił strzałami z pistoletu łącznie 124 osoby! Do tej pory…

A co już dziś wiemy na temat czwartej części Johna Wicka?

Największy hołd dla kina samurajskiego


Chad Stahelski, były kaskader i reżyser wszystkich filmów o Johnie Wicku zdradził, że zasady, które rządzą światem JW zaczerpnięte zostały w głównej mierze z filmów samurajskich. Stahelski, wielki fan japońskiego kina, mówi: „Chciałem, żeby Keanu doskonalił się w różnorodnych sztukach walki. Dlatego uczył się władać nunchaku i strzelać z łuku. Keanu zrobił to, co do niego należało, by stać się jeszcze lepszy jako John Wick”.

W jaki sposób Reeves zachowuje świetną kondycję?


Keanu, przygotowując się do roli płatnego zabójcy, trenował przed wejściem na plan pięć godzin dziennie. Uprawiał mieszane sztuki walki, w tym jiu-jitsu, brazylijskie jiu-jitsu, judo i strzelanie taktyczne. To nie wszystko! Trening aktora obejmował też ćwiczenia stabilności stawów i elastyczności mięśni. Reeves wykonywał trening siłowy, ale nie używał tradycyjnych ciężarów, tylko specjalne opaski oporowe. Dzięki takiemu przygotowaniu aż 90 % trudnych scen akcji na planie 58-letni aktor wykonywał sam, nie korzystając z pomocy kaskaderów.

John Wick 4. był dla Keanu najtrudniejszy


Reeves twierdzi jednak, że praca przy czwartej części była dla niego zdecydowania najbardziej wymagająca: „jeśli chodzi o akcję, to John Wick 4 jest najtrudniejszym filmem, jaki zrobiłem w karierze. Wiele osób idzie do kina na tego typu produkcje, aby czerpać rozrywkę ze spektakularnych scen. Tym razem jest naprawdę wiele osób, które chcą dorwać Wicka!”

Czy mamy szanse na piątą część Johna Wicka?


Pomimo wcześniejszych doniesień, że zdjęcia do piątej części będą kręcone równocześnie z czwartą, na dziś wiadomo, że twórcy postanowili się wstrzymać. Keanu dla magazynu „Total Film” powiedział: „Trzeba zobaczyć, jak zareaguje publiczność na to, co już zrobiliśmy. Jedynym powodem, dlaczego mieliśmy szanse nakręcić te filmy było to, że ludziom się one spodobały. Wydaje się, że musimy poczekać i zobaczyć, jak co powiedzą teraz”.

Czwarta część jest najdłuższa ze wszystkich


Pierwsza część sagi o Johnie Wicku z 2014 roku trwała 101 minut, druga z 2017 roku: 122 minuty, trzecia z 2019 roku: 131 minut. A czwarta trwa 169 minut. Dla fanów to wielki prezent.

Zapraszamy na przedpremierowe pokazy od 21 marca w kinach. Oficjalna premiera 24 marca!

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Kryminalny duet, którego jeszcze nie było!

Początek lata przynosi miłośniczkom i miłośnikom kryminałów opowieść, która może stać się jednym z hitów tego lata. Cienie dawnych

Read More...

Światowej klasy artyści i prelegenci podczas czterech lipcowych dni na Colours of Ostrava 2024! Bilety w niższej cenie tylko do 14 czerwca!

Wyjątkowa postindustrialna przestrzeń starej huty, 250 prelegentów na jedynym w swoim rodzaju forum dyskusyjnym Meltingpot i doskonały line-up z

Read More...

Reakcja Słowiańska opanowuje Zagłębie Dąbrowskie, jednak na tym nie poprzestaniemy! Zdobędziemy cały kraj!

Celem festiwalu jest popularyzacja i krzewienie wiedzy o kulturze rodzimej, w tym przede wszystkim Słowian, a także integracja ludzi

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu