Connie Nielsen nominowana do Emmy® 2023 za rolę w produkcji oryginalnej Viaplay ‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’!

In Seriale

Ciesząca się uznaniem widzów oraz krytyków produkcja oryginalna Viaplay ‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’ została po raz kolejny doceniona na arenie międzynarodowej. Connie Nielsen, odtwórczyni tytułowej roli, znana z m.in. filmu ‘Gladiator’, otrzymała nominację do nagrody Emmy® w kategorii „najlepszy występ aktorki”!

Serial opowiada o życiu i twórczości Karen Blixen, duńskiej pisarki i ikony, która osiągnęła międzynarodową sławę. Jest inspirowany faktami z życia oraz listami Blixen – przedstawia historię jej zaciętej walki o zdefiniowanie siebie poza konwencjami i odnalezienie swojego prawdziwego powołania.

Produkcja ‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’ zyskała znaczące uznanie w kwietniu tego roku, gdy stała się pierwszym duńskim serialem wybranym na Międzynarodowy Festiwal Seriali w Cannes, gdzie cieszyła się dużym zainteresowaniem publiczności. Na początku września, za rolę Karen Blixen, Connie Nielsen otrzymała prestiżową nagrodę Rungstedlund od  królowej Danii Małgorzaty II, a teraz ma szansę sięgnąć po nagrodę Emmy®. 51. międzynarodowa gala wręczenia nagród Emmy® odbędzie się w poniedziałek 20 listopada 2023 r. w hotelu Hilton Midtown w Nowym Jorku.

‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’ to opowieść o kobiecie, która mimo wielu niepowodzeń wciąż potrafiła wierzyć we własne możliwości. Jej historia pokazuje, że nigdy nie jest za późno na wielkie marzenia i dążenie do ich spełnienia. Jednak każdy wybór wiąże się z określonymi konsekwencjami, o czym przekonała się również tytułowa bohaterka.

Ten serial oryginalny Viaplay to inspirujący i wzruszający portret kobiety lat 30. XX wieku, która po długim pobycie w Afryce Wschodniej wraca do rodzinnej Danii. Sięga samego dna, jest zrujnowana, chora, odizolowana i zniechęcona. Widzowie mogą śledzić losy pisarki, która stara się spełnić swoje największe marzenie – pragnie zaistnieć w świecie literatury. To również droga ku wolności finansowej, wielki konflikt rodzinny i ogromna rozpacz po stracie ukochanego. W serialu oglądamy także retrospekcje związane z poszczególnymi momentami życia Karen w Afryce oraz przebłyski jej wewnętrznych refleksji zamieszczonych w książce ‘Marzyciele’.

‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’ to serial oryginalny Viaplay, nakręcony w Danii, Belgii i RPA i wyprodukowany przez studio Zentropa Episode przez Karoline Leth, Marie Cecilie Gade i Charlotte Hjordt we współpracy z Belga Productions i Stage 5 Films, przy wsparciu Public Service Pool, Nordic Film & TV Fund, Unii Europejskiej, Wallimage (La Wallonie) oraz programu belgijskiego rządu federalnego Tax Shelter za pośrednictwem Belga Films Fund. Wydawcą książki „Marzyciele” autorstwa Karen Blixen jest Gyldendal, prawami do tytułu zarządza Fundacja Rungstedlund.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Spektakularne widowisko „RENAISSANCE: A Film by Beyoncé” na ekranach Heliosa

Sieć kin Helios zaprasza na porywający seans z wielką gwiazdą współczesnej muzyki – wszechstronnie utalentowaną Beyoncé. Najnowszy dokument o

Read More...

IFPI prezentuje badanie dotyczące postaw odbiorców muzyki wobec sztucznej inteligencji. Ludzka kreatywność pozostaje kluczowa w dobie muzyki produkowanej przez sztuczną inteligencję – potwierdzają odbiorcy muzyki

Międzynarodowa organizacja reprezentująca branżę nagraniową na świecie – IFPI – opublikowała wnioski z przeprowadzonego po raz pierwsze badania dotyczącego

Read More...

„Chłopi” przekraczają 1,5 miliona widzów!

„Chłopi” w reż. DK Welchman i Hugh Welchmana to zdecydowanie najpopularniejszy polski film od czasu pandemii, która na nowo

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu