Sztuczny płomień nie grzeje Tusks, popularna w Polsce brytyjska artystka wraca z nową piosenką

In Muzyka

Tusks to projekt Emily Underhill, piosenkarki i kompozytorki związanej z wytwórnią One Little Independent, w której wydawały takie ikony muzyki alternatywnej jak Björk, Chumbawumba czy Sinéad O’Connor.

OLI to jednak wytwórnia z silnymi dreampopowymi korzeniami. To tu debiutował wpływowy projekt A.R. Kane, który ukuł to pojęcie. Założyciel wytwórni sam odkrył również Emilianę Torrini. M.in. jej ścieżkami podąża Tusks. Jej dotychczasowe albumy zostały ciepło przyjęte za sprawą przytulnego, rozmarzonego brzmienia i delikatnego melanżu elektroniki i folku. Teraz artystka prezentuje nowy singiel, „Artificial Flame”.

posłuchaj:

https://tusks.lnk.to/artificial-flame

Miłość do dream popu zaszczepiona w latach 80. przez radiowców zafascynowanych brytyjską muzyką alternatywną zdaje się przechodzić na kolejne pokolenia. Według danych Spotify, ze wszystkich miast na świecie Tusks najczęściej słuchana jest w… Warszawie.

Artystka opowiada o piosence tak: „Pojechałam sama do Devon, żeby skupić się na pisaniu nowej muzyki. Wtedy zdałam sobie sprawę, że nie kocham już osoby, z którą byłam w związku. »Artificial Flame« to piosenka o dochodzeniu do tej świadomości i godzeniu się z nią. To bardzo intensywne przeżycie. Przez kilka dni nie odzywałam się zupełnie do nikogo. Po olbrzymiej burzy nie byłam w stanie rozpalić ognia. Użyłam tyle podpałki, że płomienie zrobiły się zielone. Wpatrywałam się w nie bardzo długo i zdałam sobie sprawę, że to metafora mojego związku. Stąd tytuł, sztuczny płomień.”

Dla Tusks muzyka jest narzędziem do komunikacji swojej wrażliwości. Jej teksty mają zazwyczaj surowy charakter i obnażają intymne sytuacje z życia artystki. Często opisuje komplikacje i subtelności relacji w sposób, który jest refleksyjny, ale jednocześnie zrozumiały.

Tusks ma na koncie dwie płyty, „Dissolve” z 2017 roku i „Avalanche” z 2019. Z CJ-em Mirrą nagrała ścieżkę dźwiękową do horroru „Naznaczona” z 2021 roku. Jej piosenki znalazły się również w serialu „Trzynaście powodów”.

Tusks w sieci:

Spotify / Facebook / Instagram / WWW

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Nie ma potężniejszej siły niż miłość. Brazylijski hit DZIKA MIŁOŚĆ dostępny w NOVELAS+

Nominowana do International Emmy Awards DZIKA MIŁOŚĆ to 120-odcinkowa historia ukazująca prawdziwą moc uczucia. Widzowie już mogą śledzić przygody

Read More...

AQUAMAN I ZAGINIONE KRÓLESTWO już od 15 marca na 4K UHD, Blu-ray i DVD!

Zupełnie nowy rozdział w historii jednego z kluczowych członków Ligi Sprawiedliwości. Jason Momoa powraca jako Aquaman w pełnym akcji

Read More...

Zjawiskowa JESSICA CHASTAIN na okładkach HARPER’S BAZAAR MEXICO & SPAIN | PAMIĘĆ w kinach od 22.03

Nowy film jednego z najciekawszych współczesnych reżyserów Michela Franco, portretuje dwójkę bohaterów, którzy w poszukiwaniu miłości i zrozumienia muszą

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu