#wtonacjirozmowy. Michalina Olszańska: O roli w „Horror Story”, serialu „Dewajtis” i wielu innych wyzwaniach aktorskich

In Kino, Wywiady

fot .karolina grabowska

Michalina Olszańska, utalentowana aktorka, pisarka, skrzypaczka i wokalistka, jest jedną z najciekawszych postaci polskiego świata artystycznego. Rozmawialiśmy z nią o jej najnowszym projekcie filmowym, „Horror Story”, a także o pracy nad serialem „Dewajtis” oraz innych fascynujących rolach, które wcielała się w swojej karierze.

Horror Story, który niedawno pojawił się na ekranach kin, to fascynująca opowieść o świeżo upieczonym absolwencie bankowości, Tomku, który przeprowadza się do wielkiego miasta, marząc o spektakularnym sukcesie. Jednak szybko odkrywa, że wynajęta willa kryje w sobie mroczne tajemnice, a życie, które wydawało mu się spokojne, zamienia się w prawdziwy horror.

Wielbiciele literatury obyczajowej z pewnością docenią Michalinę Olszańską w roli Ireny w serialu „Dewajtis,” opartym na jednej z najbardziej znanych powieści Marii Rodziewiczówny. Aktorka opowiedziałam nam o wyzwaniach jakie stawiała przed nią ta historia.

Serial przenosi widzów w malownicze realia zaściankowo-dworskiej społeczności, gdzie ideały bohaterów zostają wystawione na ciężką próbę. Olszańska opowiada, jak znacząca dla niej jest możliwość uczestnictwa w produkcji, która oddaje hołd polskiej literaturze i historii.

Michalina Olszańska to artystka wszechstronna, która nie boi się wyzwań. Jej talent i wszechstronność sprawiają, że jest jedną z najciekawszych postaci w polskim świecie filmowym ale i nie tylko. Oglądając kolejne produkcje z jej udziałem, widzowie mają okazję doświadczyć jej niezwykłego talentu i zanurzyć się w różnorodności jej artystycznych dokonań.

fot.karolina grabowska

Zapraszamy do wysłuchania tej wyjątkowej rozmowy z Michaliną Olszańską, gdzie zanurzymy się w atmosferę starej, rozpadającej się willi, zamieszkałej przez ekscentrycznych lokatorów w filmie „Horror Story”. Ponadto, porozmawiamy z aktorką o jej roli w serialu „Dewajtis”. Historia miłości, honoru i rodziny splatająca się z losami społeczności zaściankowo-dworskiej w czasach Powstania Styczniowego. Jak Michalina podchodziła do tej roli? Jakie wyzwania stanęły przed nią jako aktorką? Tego dowiecie się z naszego wywiadu.

O filmie „Horror Story”

„Horror Story” to przewrotna komedia o odnajdywaniu się w świecie pełnym nonsensów i złudnych marzeń, które rozpadają się na kawałki w oparach absurdu i pragnienia miłości. Nazywana „Dniem świra” naszych czasów, opowiada historię młodego absolwenta bankowości, który wynajmuje pokój w zdezelowanej willi, a ekscentryczna grupa nowych współlokatorów, wprowadza w jego życie chaotyczną mieszankę horroru i komedii. Na ekranie zobaczymy Jakuba Zająca (znakomita kreacja aktorska w „Zenku”), Michalinę Olszańską („Córki dancingu”), Paulinę Gałązkę („Wszyscy moi przyjaciele nie żyją”), Martę Stalmierską („Johnny”), Konrada Eleryka („Furioza”) a także Annę Seniuk i Mariana Opanię.

Tomek, świeżo upieczony absolwent bankowości, przyjeżdża do wielkiego miasta, by z przytupem rozpocząć dorosłe życie. Marzy o spektakularnym sukcesie, dzięki któremu odzyska względy swojej byłej dziewczyny i pokaże światu, na co go stać. Na początek, z braku funduszy decyduje się na wynajęcie pokoju w starej, rozpadającej się willi, zaludnionej przez gromadę ekscentrycznych lokatorów. Już pierwszej nocy orientuje się, że zamieszkał w domu rodem z horrorów. Wygląda na to, że stąd szybciej trafi do psychiatryka, niż do wymarzonej korporacji. Wielki świat szklanych biurowców, miłosnych podbojów i ogólnego „dolce vita” oddala się od Tomka, a jego młode życie pogrąża się w chaosie. Czy znajdzie w sobie dość siły, by wyrwać się z paszczy szaleństwa?

  • Reżyseria: Adrian Apanel
  • Gatunek: komedia
  • Obsada: Jakub Zając, Michalina Olszańska, Marta Stalmierska, Konrad Eleryk, Paulina Gałązka, Anna Seniuk, Marian Opania, Sebastian Perdek, Natalia Iwańska

https://www.instagram.com/michalina_olszanska_actually/

https://www.facebook.com/michalina.olszanska

Rozmawiał : K.D

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Nie ma potężniejszej siły niż miłość. Brazylijski hit DZIKA MIŁOŚĆ dostępny w NOVELAS+

Nominowana do International Emmy Awards DZIKA MIŁOŚĆ to 120-odcinkowa historia ukazująca prawdziwą moc uczucia. Widzowie już mogą śledzić przygody

Read More...

AQUAMAN I ZAGINIONE KRÓLESTWO już od 15 marca na 4K UHD, Blu-ray i DVD!

Zupełnie nowy rozdział w historii jednego z kluczowych członków Ligi Sprawiedliwości. Jason Momoa powraca jako Aquaman w pełnym akcji

Read More...

Zjawiskowa JESSICA CHASTAIN na okładkach HARPER’S BAZAAR MEXICO & SPAIN | PAMIĘĆ w kinach od 22.03

Nowy film jednego z najciekawszych współczesnych reżyserów Michela Franco, portretuje dwójkę bohaterów, którzy w poszukiwaniu miłości i zrozumienia muszą

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu