To lato będzie inne niż wszystkie premiera książki „Wakacje pełne magii” Katarzyny Wierzbickiej. Wydawnictwo Mięta.

In Literatura

To lato będzie inne niż wszystkie! Premiera książki Katarzyny Wierzbickiej – „Wakacje pełne magii” już w sprzedaży!

Wydawnictwo Mięta przedstawia książkę Katarzyny Wierzbickiej, „Wakacje pełne magii”, której premiera odbyła się 15 maja. Historia przeniesie czytelników w niezapomnianą podróż pełną magii i przygód. To wzruszająca, emocjonująca, ale i zabawna opowieść o czwórce rodzeństwa, która odkrywa nie tylko tajemnice swojej rodziny, ale także swoje własne, niezwykłe talenty.

Narracja skupia się na życiu córki czarownika, która musi ukrywać swoje magiczne zdolności przed światem, jednocześnie starając się odnaleźć w nim swoje miejsce. Pomimo codziennych trudności i wyzwań, jakie niesie ze sobą życie z ukrywaną tajemnicą, bohaterka wraz z rodziną doświadcza niezwykłych przygód.

Magiczne lato z nową książką Katarzyny Wierzbickiej – „Wakacje pełne magii”

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego, dziewczynka dowiaduje się, że tym razem, zamiast spędzać lato u swojej babci czarownicy, wyjedzie z rodziną na kemping nad jeziorem. Na domiar złego uwagę taty całkowicie pochłaniają problemy w pracy w Instytucie Badań i Analiz Użytkowego Zastosowania Magii, do którego został ostatnio przeniesiony, gdzie skradziono cenne magiczne artefakty. Czy ma to związek z tym, że Magda coraz częściej staje się świadkiem zjawisk paranormalnych, a na kempingu pojawiają się słowiańskie demony? Dlaczego wokół rodzinnej przyczepy zaczyna węszyć krwiożerczy inspektor z Biura do spraw Bezpieczeństwa Magii? Gdy najmłodsza siostra Magdy zostaje porwana, dziewczynka musi stawić czoło grożącemu jej rodzinie niebezpieczeństwu.

Czytelnicy mogą spodziewać się zaskakujących zwrotów akcji, jak pojawienie się niebieskiego smoka, który staje się centralnym punktem rodzinnych tajemnic. „Wakacje pełne magii” to doskonały wybór dla młodszych i starszych fanów fantastyki. Książka dostarcza nie tylko rozrywki, ale także porusza ważne tematy, takie jak znaczenie rodziny, przyjaźni oraz akceptacji siebie i innych.

Książka jest dostępna na stronie Wydawnictwa Mięta https://wydawnictwomieta.pl/produkt/wakacje-pelne-magii/ oraz w księgarniach.

Gatunek: fiction, literatura dla dzieci, powieść dla dzieci, 10+

fot.Barbara-Soczomska


Katarzyna Wierzbicka ukończyła bibliotekoznawstwo i informację naukową na Uniwersytecie Warszawskim. Jako pisarka zadebiutowała w 2019 roku bajką „O królewiczu, który się odważył!” – wygraną w konkursie Piórko organizowanym przez Biedronkę. Jest autorką kilku książek dla dzieci, m.in. powieści świątecznej „Elf do zadań specjalnych”, która doczekała się paru wznowień i tłumaczenia na język ukraiński, serii dla najmłodszych „Maciuś i Leon” oraz bajki o tolerancji i akceptacji „Nikt nie widzi słoni”, która w 2023 r. otrzymała nagrodę w XXI edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku. Pisarka ma na koncie również cykl powieści fantasy dla dorosłych „Między światami”. „To nie jest kraj dla słabych magów”, została Książką Roku w plebiscycie Granice.pl w kategorii fantastyka oraz nominowana do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Kryminalny duet, którego jeszcze nie było!

Początek lata przynosi miłośniczkom i miłośnikom kryminałów opowieść, która może stać się jednym z hitów tego lata. Cienie dawnych

Read More...

Światowej klasy artyści i prelegenci podczas czterech lipcowych dni na Colours of Ostrava 2024! Bilety w niższej cenie tylko do 14 czerwca!

Wyjątkowa postindustrialna przestrzeń starej huty, 250 prelegentów na jedynym w swoim rodzaju forum dyskusyjnym Meltingpot i doskonały line-up z

Read More...

Reakcja Słowiańska opanowuje Zagłębie Dąbrowskie, jednak na tym nie poprzestaniemy! Zdobędziemy cały kraj!

Celem festiwalu jest popularyzacja i krzewienie wiedzy o kulturze rodzimej, w tym przede wszystkim Słowian, a także integracja ludzi

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu