Co na początek roku od Empik Go?

In Aktualności, Audiobooki, Literatura

Druga seria specjalnych odcinków jednego z najpopularniejszych polskich podcastów true crime, biografia legendy polskiej sceny hip-hopowej i wzpółzałożyciela kultowej Paktofoniki czy kontynuacja arcyważnych rozmów Magdy Mołek i Joanny Keszki. To tylko kilka przykładów nowości, które już na początku roku zadebiutują w aplikacji. Empik Go zdradza, jakie tytuły pojawią się w styczniu 2021 roku.

PRODUKCJE ORYGINALNE

Magda Mołek i Joanna Keszka – Rozważna i Erotyczna, sezon 2

„Rozważna i Erotyczna” powraca! Druga seria kultowego podcastu to kolejne rozmowy pełne rzetelnej wiedzy na temat kobiecej zmysłowości. Dziennikarka Magda Mołek oraz Trenerka Kreatywnego Seksu Joanna Keszka w nowym sezonie wskazują m.in. jak rozmawiać z dziećmi o seksie, przedstawiają kobiety, które tworzyły historię kobiecej seksualności, a także zdradzają, dlaczego pewność siebie jest ważna.

Premiera: 20 stycznia

Format: podcast

Liczba odcinków: 8

Marcin Myszka – Kryminatorium, sezon 2

Na początku stycznia w aplikacji zadebiutowała druga seria specjalnej edycji podcastu „Kryminatorium”. Marcin Myszka, twórca jednego z najpopularniejszych w Polsce programów true crime, przygotował dla fanów kolejne mrożące krew w żyłach opowieści. Historia najbardziej znienawidzonej matki Ameryki, losy braci, którzy chcieli uzyskać status największych zabójców na świecie oraz jedna z najbardziej szokujących polskich zbrodni to tylko kilka z przykładów poruszanych treści. Format podcastu niezmiennie pozostaje wyjątkowy – w serii dla Empik Go obok Marcina Myszki występuje zespół aktorów.

Premiera: 5 stycznia

Format: podcast

Liczba odcinków: 8

PREMIEROWE AUDIOBOOKI

Sebastian „Rahim” Salbert i Przemek Corso – Rahim. Ludzie z tylnego siedzenia

Szczera spowiedź jednej z najważniejszych postaci polskiej sceny hip-hopowej, podsumowująca ponad 20 lat ekscytującego życia wypełnionego muzyką i spotkań z inspirującymi ludźmi. Rahim, współzałożyciel legendarnej Paktofoniki i Pokahontaz, ojciec i szara eminencja MaxFloRec, po raz pierwszy odsłania kulisy spektakularnej muzycznej kariery – od bitów klejonych na amidze 1200 w rodzinnym mieszkaniu w Mikołowie aż po solową karierę i zarządzanie własną wytwórnią. Raper zdradza, czego nauczył się o miłości, przyjaźni i budowaniu własnej tożsamości na brutalnym rynku muzycznym, jak zawiązał pakt przy dźwiękach głośnika i pracował nad kultową „Kinematografią” i jak zareagował na szaleństwo, które nastało po premierze filmu „Jesteś bogiem”. Wyznania Rahima od teraz dostępne są także w formie audiobooka, czytanego przez samego artystę.

Premiera: 11 stycznia

Format: e-book, audiobook

Wydawnictwo: Wydawnictwo SQN

Krzysztof Kasowski – Upadek króla rapu

Brawurowa powieść wokalisty, tekściarza i felietonisty Krzysztofa Kasowskiego zanurzona w świecie początku lat 90., czasach szalejącego kryzysu i inflacji, gdzie bardziej liczyła się przyjaźń, lojalność i dobra energia niż pieniądze. W 1991 roku Dolar jest dwudziestoletnim, początkującym muzykiem z niewielkiego miasta, lecz z ogromnymi ambicjami i marzeniami o sławie i uznaniu. Chłopak, choć dotychczas nie słuchał rapu, zakłada z kumplami pierwszą w Polsce hip-hopową grupę i z miejsca obwołuje się królem. Gdy wreszcie udaje mu się napisać kilka kawałków, drastycznie różniących się od miałkiej muzyki puszczanej w radio, wraz z kolegami przystępuje do „szarży na Jarocin” – mekki wszystkich antysystemowców, którzy w gwałtownych szarpnięciach strun gitary odnajdywali swoją wolność. Czy jednak Polska jest już gotowa na Króla Rapu?

Premiera: 13 stycznia

Format: e-book, audiobook

David Kushner – Masters of Doom

Światowy bestseller i jedna z najpoczytniejszych książek o historii gier wreszcie trafia do Polski. Kultowa już pozycja „Masters of Doom” przedstawia losy Lennona i McCartneya gier wideo – Johna Carmacka i Johna Romero, twórców najbardziej innowacyjnych i hołubionych serii, Dooma i Quake’a. Charyzmatyczny duet, żyjąc amerykańskim snem, zrewolucjonizował popkulturę i wiódł prym w wartej miliardy dolarów branży. Do czasu aż świecące triumfy gry nie podzieliły wizjonerów na zawsze. Opowieść Kushnera to pozycja zarówno dla graczy, jak i czytelników, którzy stronią od tej formy rozrywki. Jaskrawy portret dwóch zbuntowanych geniuszy tłumaczyły, w jaki sposób szokująca brutalność przynosiła ukojenie całemu pokoleniu.

Premiera: 25 stycznia

Format: e-book, audiobook

Wydawnictwo: Openbeta

Maya Frost – Klub Pana G.

Pobudzający wyobraźnię i zmysły debiut. Bohaterka powieści, Milena, należy do zblazowanych i nieco zaniedbanych mężatek, znudzonych codzienną rutyną. Kobieta nie potrafi przejąć inicjatywy i wprowadzić do swojego życia zmian, jednak los zsyła jej znakomitą ku temu okazję. Tajemniczy Gabriel zaprasza ją do tajnego klubu, w którym wejście do każdej następnej komnaty oznacza przekroczenie kolejnej seksualnej granicy. Jak daleko zajdzie Milena? I czy Gabriel naprawdę poznał swoje własne ograniczenia?

Premiera: 27 stycznia

Format: e-book, audiobook

Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal

PREMIEROWY E-BOOK

Krwawe pozdrowienia z Rosji. Jak Władimir Putin eliminuje swoich przeciwników – Heidi Blake

„Krwawe pozdrowienia z Rosji ” to reportaż o bezwzględnej walce prezydenta Rosji i jego zwolenników o władzę. Jak daleko jest w stanie posunąć się Władimir Putin? W jaki sposób pozbywa się swoich przeciwników? Czy któraś z historii znalazła swoje rozwiązanie w sądzie? Na te oraz wiele innych pytań odpowiada Heidi Blake.

Premiera: 27 stycznia

Format: e-book

Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Wyjątkowe, wirtualne wydarzenie dla fanów DC Comics już 16 października!

DC FANDOME - największe wydarzenie w świecie DC! Bezprecedensowe 24-godzinne wirtualne spotkanie fanów z całego świata na platformie www.DCFanDome.com

Read More...

Tęskno z soundtrackiem do produkcji audio „Mała Księżniczka”

Tęskno prezentuje premierowy materiał – ścieżkę dźwiękową do audiobooka „Mała Księżniczka” Karoliny Lewestam. Ta nasycona symboliką historia, nawiązująca do kultowej powieści

Read More...

Katarzyna Figura, Maciej Musiałowski, Tomasz Schuchardt i Michał Żurawski urządzają „Chrzciny”. Data premiery kinowej

Intrygująca historia skłóconej rodziny, której losy połączyły się z przełomowym dla Polski wydarzeniem…Komedia obyczajowa „Chrzciny” z Katarzyną Figurą, Maciejem

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu