Hit serialowy od HBO – OD NOWA z Nicole Kidman i Hugh Grantem już 24 marca zadebiutuje na DVD!

In Aktualności, DVD i Blu-ray

Miniserial HBO® ,,Od nowa” stał się najgłośniejszą produkcją tej zimy. Opowieść o zagmatwanym życiu dobrze sytuowanej nowojorskiej rodziny przyciągnął przed ekrany tłumy widzów.

W głównych rolach wystąpili uznani na całym świecie aktorzy: Nicole Kidman oraz Hugh Grant.

Sześcioodcinkowy serial, nominowany do Złotych Globów w aż czterech kategoriach, trafi na DVD już 24 marca. Na płycie znajdą się także niepublikowane wcześniej dodatki specjalne.

Bohaterami serialu „Od nowa” są Grace (Nicole Kidman) i Jonathan Fraser (Hugh Grant), prowadzący dostatnie życie o jakim zawsze marzyli. Ona jest wziętą terapeutką, on – uznanym onkologiem dziecięcym, a ich syn uczęszcza do elitarnej prywatnej szkoły na Manhattanie. Jednak dla Grace ten świat rozpada się z dnia na dzień – brutalna śmierć, zaginięcie męża i łańcuch niewiarygodnych odkryć… Pozostawiona sama sobie, staje w obliczu osobistej tragedii, która dodatkowo jest szeroko komentowana w mediach. Musi zburzyć dotychczasowe pozornie idealne życie i zbudować wszystko od nowa – dla swojego dziecka i całej rodziny.

Produkcja tego długo oczekiwanego miniserialu była możliwa dzięki zaangażowaniu doświadczonej ekipy: reżyserką została Susanne Bier, zdobywczyni nagrody Emmy, Oscara® i Złotego Globu („Nocny recepcjonista”, „Nie otwieraj oczu”), a scenariusz napisał David E. Kelley („Wielkie kłamstewka”, „Ally McBeal”, „Boston Public”). Serial oparty został na bestsellerowej, doskonale ocenianej przez czytelników powieści Jean Hanff-Korelitz pt. „Nie chciałaś wiedzieć”.

David Kelley podesłał mi scenariusz na bardzo wczesnym etapie – pierwszej wersji pierwszego odcinka. Wiedziałam, że napisał go z myślą o Nicole Kidman i ta kombinacja: Kidman i Kelley, artyści, których od dawna podziwiam, bardzo mnie zaintrygowała. Przeczytałam tekst i natychmiast mnie wciągnął – przede wszystkim swoim pomysłem na sportretowanie bohaterki, której świat zostaje wywrócony do góry nogami, kiedy niespodziewanie dowiaduje się, że wcale nie znała najbliższej sobie osoby, męża – tak o początkach serialu mówiła reżyserka, Susan Bier, w rozmowie z Interią.

Główne role reżyserka powierzyła duetowi, który dotąd nie miał okazji spotkać się na planie – wyróżnionej  Emmy, Oscarem® oraz Złotym Globem Nicole Kidman („Wielkie kłamstewka”, „Godziny”, „Na pokuszenie”) oraz nominowanemu do nagrody Emmy Hugh Grantowi („Notting Hill”, „Był sobie chłopiec”, „Skandal w angielskim stylu”). Aktorom towarzyszą: Donald Sutherland, wyróżniony nagrodą Emmy za rolę w filmie ,,Obywatel X”, Edgar Ramirez („American Crime Story: Zabójstwo Versace”, „Dziewczyna z pociągu”) oraz Noah Jupe („Ciche miejsce”, „Le Mans ‘66”, „Cudowny chłopak”).

– Zdjęcia były bardzo wyczerpujące, ale zawsze tak jest, kiedy pracujemy nad tego rodzaju projektem. Grace pojawia się niemal w każdej scenie, co znaczy, że praca na planie była dla mnie bardzo intensywna. Mieliśmy wiele pięknych planów, np. kręciliśmy zdjęcia w Central Parku i w nowojorskiej dzielnicy Upper East Side, co było bardzo trudne od strony realizacyjnej. Susanne bardzo zależało na nakręceniu zdjęć w Nowym Jorku zimą, bo akcja serialu zawiązuje się, kiedy temperatura mocno spada, a na ulicach leży śnieg. Rozwiązanie intrygi poznajemy podczas letnich upałów. Było to bardzo skomplikowane od strony logistycznej, ale jest to wpisane w rozmach, z jakim zrealizowany jest miniserial.- w rozmowie ze Spider’s Web opowiadała Nicole Kidman.

,,Od nowa” spotkało się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem przez krytyków i widzów. Serial został nominowany do Złotych Globów w aż czterech najważniejszych kategoriach: Najlepszy film telewizyjny lub serial limitowany, Najlepsza aktorka w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym dla Nicole Kidman, Najlepszy aktor w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym dla Hugh Granta oraz Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu, serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym dla Donalda Sutherlanda.

Kiedy czytałem scenariusz, od razu, od pierwszej strony, uderzyło mnie, jak doskonale to jest napisane, jaki pomysłowy jest suspens, wyśmienicie budowane napięcie. Niesamowicie mnie wciągnął. Tak wiele z wątków musimy przyjąć tu na wiarę! Tego, że nasi bohaterowie coś zrobili lub nie, że zachowali się tak, a nie inaczej, bardzo często dowiadujemy się z relacji innych ludzi, nie widzimy na własne oczy. Nie mamy pewności, które z informacji, o jakich niby wiemy, zostały zmyślone. Kolejne warstwy prawdy i fałszu nakładają się na siebie, nie wiadomo, ile w tym wszystkim iluzji, kłamstwa, konfabulacji. Dla aktora taki materiał do zagrania to coś wspaniałego! – tak o swej roli mówił Hugh Grant w wywiadzie dla ,,Zwierciadła”. Do grona producentów serialu dołączyła także Nicole Kidman. Tak mówiła o swych obowiązkach: Jestem bardzo dumna, że udało nam się nakręcić miniserial, żeby pokazać na małym ekranie pracę Davida i wizję Susanne. Bardzo poważnie traktuję obowiązki producentki, które obejmują realizację materiału, czuwanie nad projektem i wspieranie artystów. To wielka odpowiedzialność, którą traktuję bardzo poważnie. Jestem dumna, że udało nam się podejść w bardzo kreatywny sposób do materiału i doprowadzić produkcję do końca.

Sześć wciągających odcinków pojawi się na DVD już 24 marca. Wydanie zostanie wzbogacone materiałami dodatkowymi. W jednym z nich wieloletni przyjaciele i gwiazdy dyskutują o pierwszej wspólnej pracy na planie.

DODATKI SPECJALNE

  • Nicole Kidman i Hugh Grant wprowadzają do ,,Od nowa”
  • Tworzenie „Od nowa”
  • 11 dodatków z cyklu Tajemnice „Od nowa”

Więcej informacji o premierach DVD i Blu-ray na profilu:

facebook.com/MojeFilmyDVD

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Kryminalny duet, którego jeszcze nie było!

Początek lata przynosi miłośniczkom i miłośnikom kryminałów opowieść, która może stać się jednym z hitów tego lata. Cienie dawnych

Read More...

Światowej klasy artyści i prelegenci podczas czterech lipcowych dni na Colours of Ostrava 2024! Bilety w niższej cenie tylko do 14 czerwca!

Wyjątkowa postindustrialna przestrzeń starej huty, 250 prelegentów na jedynym w swoim rodzaju forum dyskusyjnym Meltingpot i doskonały line-up z

Read More...

Reakcja Słowiańska opanowuje Zagłębie Dąbrowskie, jednak na tym nie poprzestaniemy! Zdobędziemy cały kraj!

Celem festiwalu jest popularyzacja i krzewienie wiedzy o kulturze rodzimej, w tym przede wszystkim Słowian, a także integracja ludzi

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu