CORMORAN STRIKE: ZABÓJCZA BIEL

In DVD i Blu-ray

Porywający serial HBO® powraca! „Cormoran Strike: Zabójcza biel” został nakręcony na podstawie czwartej części bestsellerowej serii powieści J.K. Rowling, którą pisarka tworzy pod pseudonimem Robert Galbraith. Serial ukaże się na DVD już 14 lipca.

Rewelacyjny kryminał na podstawie powieści J.K. Rowling! Premiera na DVD już 14 lipca

Cormoran Strike (Tom Burke) to weteran wojenny, który wrócił ze służby wojskowej w Afganistanie i założył w Londynie jednoosobową firmę detektywistyczną. Zraniony zarówno psychicznie, jak i fizycznie mężczyzna ma niezawodną intuicję i instynkt, a także cenne doświadczenie wojskowego śledczego. Okazują się one kluczowe przy próbie rozwiązania złożonych spraw, z którymi nie radzi sobie policja. Dołącza do niego asystentka Robin Ellacott (Holliday Grainger). Początkowo ma zostać tylko na chwilę, ale okazuje się być bardzo przydatna.

Tym razem Strike i Robin ścigają się z czasem, szukając związku między dwiema zawiłymi sprawami. Młody człowiek z zaburzeniami psychicznymi chce, aby Strike przyjrzał się morderstwu, którego jego zdaniem był świadkiem jako dziecko. Tymczasem Robin działa pod przykrywką, aby zbadać sprawę szantażowanego posła. W czterech pełnych napięcia odcinkach ich życie osobiste ogarnia chaos, a śledztwo staje się śmiertelnie niebezpieczne.

 „Zabójcza biel” to kolejna odsłona serialowej ekranizacji cyklu powieści kryminalnych J.K. Rowling, które publikuje pod pseudonimem. W ramach serii ukazało się już pięć książek. W każdej z nich Cormoran Strike w towarzystwie Robin Ellacott, swojej błyskotliwej asystentki, rozwiązuje kryminalne zagadki Londynu.

Początkowo autorka serii o Harrym Potterze nie chciała zdradzać swojej tożsamości.  

Zawsze pragnęłam pisać kryminały, ale nie chciałam wykorzystywać swojej popularności. Przesłałam rękopis anonimowo, podobały mi się nawet listy z odmową. To była świetna zabawa – czułam się tak jak kiedyś. Oczywiście potrzebowałam pseudonimu. Robert Kennedy był moim idolem, więc wybrałam to imię. I Galbraith, z jakiegoś powodu zawsze podobało mi się to nazwisko. Kiedy zostałam zdemaskowana, ludzie wnikliwie analizowali mój pseudonim, który tak naprawdę był przypadkowy. Bycie Robertem Galbraithem było wyzwalającym doznaniem. To było wspaniałe publikować bez rozgłosu, oczekiwań i dla czystej przyjemności sprawdzać reakcję, używając innego imienia  – mówi J.K. Rowling o swoim alter ego.
W rolę tytułowego detektywa, okaleczonego weterana wojennego o przenikliwym umyśle, wciela się brytyjski aktor Tom Burke, znany między innymi z roli Orsona Wellesa w głośnym filmie Davida Finchera Mank. 
Pisząc książki, miałam naprawdę wyraźny obraz mojego Cormorana Strike’a, ale Tom jest o wiele bardziej atrakcyjny niż ten Strike, którego wymyśliłam. Jest genialny w tej roli, gra postać dokładnie tak, jak jest napisana – mówi autorka o odtwórcy roli Strike’a. 
„Cormoran Strike: Zabójcza biel” zadebiutuje na DVD już 14 lipca. 

Więcej informacji o premierach DVD i Blu-ray na profilu:

facebook.com/MojeFilmyDVD

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: “Nieostrość widzenia ” to fantastyczny monodram Ewy Ziętek, w którym przedstawia bliskie sceny z życia Zofii Książek-Bregułowej splecione z ciekawymi momentami ze swojego życia.

Ociemniała polska poetka i aktorka, łączniczka AK. Wzrok straciła podczas Powstania Warszawskiego, mniej więcej w miejscu gdzie aktualnie mieści

Read More...

#wtonacjirozmowy: SPOSÓB NA TEŚCIOWĄ – CZY ISTNIEJE? O nowej książce w rozmowie z Iwoną Golonko.

Z autorką książki „Teściowa kontra synowa czyli o trudnych relacjach między kobietami” – Iwoną Golonko rozmawiała Anna Matusiak –

Read More...

#wtonacjirecenzji: „ELVIS” film tak samo pulsujący i dynamiczny jak muzyka Presleya. To produkcja, która pokazuje życie chłopaka, o którym bez wahania można powiedzieć, iż wart był milion dolarów.

Reżyser Baz Luhrmann oddaje widzom widowiskową historię króla rock and rolla opowiedzianą przez Toma Parkera „Pułkownika” (Tom Hanks) , człowieka który odkrył Presleya

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu