Świętujmy razem 30. rocznicę ukraińskiej niepodległości!

In Kino, Wydarzenia

24 sierpnia Ukraińcy świętują 30-lecie odzyskania niepodległości. Jest to wyjątkowa okazja do wzmocnienia przyjaznych kontaktów, współpracy kulturalnej, integracji członków społeczności polskiej i ukraińskiej. W dniach 28-29 sierpnia w Warszawie odbędą się wydarzenia z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy, w których programie znalazły się między innymi pokazy ukraińskich filmów krótkometrażowych i animowanych.

24 sierpnia 1991 r. Rada Najwyższa Ukrainy uchwaliła Deklarację Niepodległości. Polska była pierwszym krajem, który tę niepodległość uznał. Ostatnie dziesięciolecia zaowocowały wieloma działaniami na rzecz współpracy polsko-ukraińskiej. Wyjątkowe miejsce w budowaniu tej relacji mają polskie i ukraińskie organizacje pozarządowe, instytucje kultury oraz samorządy lokalne.

Aby uczcić 30. rocznicę odzyskania niepodległości przez Ukrainę, w Warszawie odbędą się dwa wyjątkowe wydarzenia:

28 sierpnia w Ambasadzie Ukrainy odbędzie się Piknik Ukraiński, w programie którego znalazły się między innymi koncert, konkursy i zabawy dla dzieci.

29 sierpnia w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego na warszawskim Żoliborzu odbędzie się ŚWIĘTO UKRAINY – 30 LAT NIEPODLEGŁOŚCI. W programie koncerty, debata Ukraina i jej społeczeństwo – trzy dekady niepodległości, wystawa fotograficzna, animacje i warsztaty dla dzieci.

Wydarzeniom będą towarzyszyły pokazy filmów krótkometrażowych i animowanych przygotowane przez Ukraina! Festiwal Filmowy. To wstęp do kolejnej, szóstej już odsłony festiwalu, która w tym roku odbędzie się w dniach 12-18 listopada w warszawskiej Kinotece, a także w wersji online (11-21 listopada).

Więcej informacji na temat programów weekendowych wydarzeń znajduje się na stronach:

www.poland.mfa.gov.ua/pl

www.ukraina30.pl

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Piękność i delikatność niczym Afrodyta Ingi Mejer

"Afrodyta" to debiutancki singiel 22-letniej Ingi Mejer - kobiety, która zdecydowanie nie lubi się nudzić.Utwór powstał, bo autorka zauważyła jakie kobiety

Read More...

Autobiografia Willa Smitha – “Will”

Odważna i inspirująca książka, w której Will Smith, jedna z najbardziej wyrazistych i rozpoznawalnych postaci współczesnego przemysłu rozrywkowego, opowiada

Read More...

REMINISCENCJA już na DVD i Blu-ray!

Kinowy debiut Lisy Joy, reżyserki serialu Westworld. Nominowany do Oscara Hugh Jackman oraz gwiazda Diuny Rebecca Ferguson, przeniosą nas do przyszłości, w

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu