#wtonacjirecenzji: Komediowa forma w postaci monologu, charyzmatyczni wykonawcy, totalne debiuty

In Recenzje, Teatr

Piątkowy wieczór 5 listopada , foyer warszawskiego teatru WarSawy wypełniło się publicznością chętną obejrzeć  zmagania 6 zuchwałych, którzy stawiali tego wieczoru swoje  pierwsze kroki na polskiej scenie stand-upu. Kogo gościł teatr WarSawy?

Trzy kobiety, trzech facetów i prowadzącego Tomasz Jachimka- polskego artystę kabaretowego w roli wesołego konferansjera, którego żarty płynnie przeplatały się z zapowiedziami kolejnych debiutantów.

Takie debiuty zawsze są ciekawym doświadczeniem ponieważ być może dla Mariki Liany, Tomasza Mechowickiego, Pauliny Piotrowskiej, Karola Rutkowskiego, Łukasza Rochny i Doroty Szczepańskiej ten wieczór to wstęp do nowej ścieżki kariery. To także ciekawe doświadczenie dla publiczności bo mogą oglądać występ kogoś kto ze stand-upem nie miał jeszcze nic do czynienia a tym samym nie wiedząc kogo i czego możemy się spodziewać z ciekawością przyglądamy się kolejnym występom.

„Łatwo się mówi”-stand up w reżyserii Adama Krawczuka to trochę taka jazda bez trzymanki, dało się odczuć, że  występy nie trzymały się sztywnych ram przewidzianego scenariusza ale właśnie to było strzałem w dziesiątkę. Artyści musieli polegać na swojej charyzmie i w dużej mierze interakcji z publicznością. I to im się udało. Atrakcyjność ich poczynać tego wieczora oceniam na 10.

Przyjemność oglądania dodatkowo zapewniła atmosfera rozluźnienia , bez zbędnego patosu jednymi słowy  wieczór pełen śmiechu i ciekawych postaci scenicznych.

 O czym łatwo się mówiło?

Było trochę o relacjach damsko- męskich w karykaturalnej formie, o dorosłości,o zdrowiu, o absurdach internetu i absurdach aktualnej sytuacji w Polsce. Wszystko to w formie nie nachalnej, nie godzącej w niczyje  przekonania polityczne i społeczne. Każdy z debiutantów był zaskoczeniem i w zasadzie w trakcie  występu  każdego z nich na sali rozlegał się gromki, niewymuszony śmiech oraz głośne brawa zatem co za tym idzie porwali publiczność.

Duży ukłon należy się tutaj w stronę Tomasza Jachimka, który swoim doświadczeniem scenicznym i ciętym dowcipem był taką wisienką na torcie tego wieczoru.

Reżyseria: Adam Krawczuk

Scenariusz i prowadzenie: Tomasz Jachimek

Obsada: Marika LIANA, Tomasz MECHOWICKI, Paulina PIOTROWSKA, Łukasz ROCHNA, Karol RUTKOWSKI, Dorota SZCZEPAŃSKA

Za udostępnienie spektaklu dziękujemy:

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: „ELVIS” film tak samo pulsujący i dynamiczny jak muzyka Presleya. To produkcja, która pokazuje życie chłopaka, o którym bez wahania można powiedzieć, iż wart był milion dolarów.

Reżyser Baz Luhrmann oddaje widzom widowiskową historię króla rock and rolla opowiedzianą przez Toma Parkera „Pułkownika” (Tom Hanks) , człowieka który odkrył Presleya

Read More...

#wtonacjipromocji: „Król ringu”, czyli dlaczego nieważne ile razy upadłeś, jeśli wstałeś o jeden więcej

Przedstawiamy Wam literacki debiut autorki, która sygnuje swoje książki jako Dakota Arizona. Dzięki temu autorowi przekonujemy się ile może znaczyć wdanie

Read More...

#wtonacjipromocji: „Dziewczyna z biblioteki”, czyli jak i dlaczego faceci potrafią tracić głowy na punkcie kobiet

Przedstawiamy Wam następny tytuł Igi Daniszewskiej, który nosi tytuł „Dziewczyna z biblioteki”. Za sprawą tego tytułu autorka prezentuje, że typowe przeciwieństwa

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu