Między refleksją a humorem – premiera książki “Luźne kartki z adwokaturą w tle”

In Literatura

8 sierpnia, miała premiere książka “Luźne kartki z adwokaturą w tle”, autorstwa Wojtka Kowalskiego. To zbiór 33 zwięzłych esejów o zróżnicowanej tematyce i konwencji, które łączy szeroko pojęta adwokacka rzeczywistość. “Uwikłany” w nią autor, przeplatając głębszą refleksję z zaprawionym goryczą humorem, przytacza swoje wspomnienia i przemyślenia z różnych etapów swojego życia i najbliższego otoczenia.

Autor książki pochodzi z rodziny, w której adwokatura przewijała się z pokolenia na pokolenie – adwokatem był jego dziadek, ojciec, a obecnie zawód ten wykonuje jego syn. Stąd posiada różnorodne doświadczenia związane z tą profesją – już od najmłodszych lat bywał z ojcem w salach rozpraw, “nasiąkał” niecodzienną atmosferą sądowych korytarzy. Wielopokoleniowa historia rodziny “z adwokaturą w tle” skłoniła autora do refleksji, że wiele rzeczy w życiu ma swoją przyczynę w momencie, którego nawet nie dostrzegamy. Jednak on sam doskonale jest w stanie wskazać chwilę, od której zaczęła się realizacja jego przeznaczenia.

– Czasem przydarza się nam coś, co później rzutuje na całe nasze życie. Choćby garb, z którym przyszło nam się urodzić, albo błędna decyzja podjęta na drodze i powstała stąd nasza nieodwracalna ułomność. Wszystko, co następuje potem, będzie już zawsze uwikłane ową przypadłością. Często również nie dostrzegamy tej drobiny piasku, od przesypania której wszystko już jest przesądzone. Ja zaś ten moment z mojego życia widzę wyraźnie – adwokatura niewątpliwie była moim przeznaczeniem, a w mojej książce opisuję m.in. proces “zanurzania się” w niej poprzez różnorodne, codzienne sytuacje – mówi Wojtek Kowalski, adwokat i autor książki “Luźne kartki z adwokaturą w tle”.

Autor kieruje swoją książkę do czytelników szukających w lekturze refleksji niepozbawionej dystansu do rzeczywistości. Nie jest to książka opisująca sensacyjne relacje z mrożących krew w żyłach procesów, ale z pewnością spodoba się tym, którzy cenią sarkazm i komizm “z życia wzięty”.

Książka, wydana w BookEdit, jest już dostępna w sprzedaży w największych polskich księgarniach stacjonarnych i internetowych. Patronami medialnymi są portale: wtonacjikultury.pl i kulturowo24.pl.

Wojtek Kowalski – adwokat w mieście średniej wielkości. Adwokatem był jego dziadek i ojciec, adwokatem jest też jego syn. Adwokatura była jego przeznaczeniem.

BookEdit to wydawnictwo działające w modelu self-publishing, alternatywnym w stosunku do klasycznych wydawnictw. Współpracuje z doświadczonymi recenzentami, redaktorami i grafikami, wspierając autorów podczas wszystkich etapów pracy nad książką. W ofercie marki znajdują się książki drukowane, e-booki i audiobooki, a także profesjonalna korekta i redakcja, ghostwriting i copywriting. BookEdit działa w oparciu o takie wartości, jak jakość, niezależność i twórcza wolność. Oferta wydawnictwa skierowana jest do zawodowych pisarzy, debiutantów, blogerów i celebrytów, firm i korporacji, a także do tych wszystkich, którzy marzą o wydaniu własnej książki. Nakładem BookEdit ukazało się dotychczas 30 książek, m.in.: e-book “Pokonać siebie” Andrzeja Cichockiego, “Paranoja” Natalii Kostrzyckiej, “Ósmy kontynent” Mariusza Szeiba oraz “9 ognisk” Marka Tomalika.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Connie Nielsen nominowana do Emmy® 2023 za rolę w produkcji oryginalnej Viaplay ‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’!

Ciesząca się uznaniem widzów oraz krytyków produkcja oryginalna Viaplay ‘Marzycielka - stając się Karen Blixen’ została po raz kolejny

Read More...

„Figurant” – najnowszy film Roberta Glińskiego w kinach od 20 października

Film Roberta Glińskiego prezentowany w tegorocznym Konkursie Głównym 48. FPFF w Gdyni to poruszająca opowieść o agencje SB, który

Read More...

„Chłopi” polskim kandydatem do Oscara

Film „Chłopi” w reżyserii DK i Hugh Welchmanów został wybrany przez Komisję oscarową jako polski kandydat do nagród Akademii

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu