Nowa wystawa artystki Joanny Roszkowskiej – Struktury Intymne

In Sztuka

Station of Art Gallery zaprasza 22 lipca na wystawę Joanny Roszkowskiej – Struktury Intymne. Wystawa potrwa do 21 sierpnia.

Joanna Roszkowska jest absolwentką wydziału Wzornictwa Przemysłowego ASP w Warszawie. Przez lata była związana ze sztuką użytkową. Rzeźbę studiowała w pracowni Krystiana Jarnuszkiewicza i Wiktora Gutta.  Od 2015 zaczęła tworzyć swoje pierwsze prace ceramiczne w zaciszu swojej pracowni domowej.

Prace Joanny są bardzo ekspresyjne i nawiązują do jej dynamicznej natury, która zawsze tkwi w niepokoju.

Najnowsza wystawa artystki przedstawia kompozycję rzeźb bardzo płynnych, sensualnych, rozważających na temat zmysłowości ludzkiej oraz dualizmu płci. Każdy z elementów wystawy ma na celu wywołanie rozważań na tematy trudne, niemal kontrowersyjne – jak kwestia płynności płci, akceptacji swojej seksualności oraz konfliktach toczących się wewnątrz nas. Elementy kolekcji struktury intymnej to bezpośrednia prowokacja mająca zmusić nas do zastanowienia się nad tematem ważnym, niepokojącym.

Aby uzyskać pożądany efekt, artystka, łączy w swoich pracach elementy kanciaste z płynnymi mające na celu pokazać, że pierwiastki żeński oraz męski nie stanowią elementów odrębnych, lecz całość.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: “Nieostrość widzenia ” to fantastyczny monodram Ewy Ziętek, w którym przedstawia bliskie sceny z życia Zofii Książek-Bregułowej splecione z ciekawymi momentami ze swojego życia.

Ociemniała polska poetka i aktorka, łączniczka AK. Wzrok straciła podczas Powstania Warszawskiego, mniej więcej w miejscu gdzie aktualnie mieści

Read More...

#wtonacjirozmowy: SPOSÓB NA TEŚCIOWĄ – CZY ISTNIEJE? O nowej książce w rozmowie z Iwoną Golonko.

Z autorką książki „Teściowa kontra synowa czyli o trudnych relacjach między kobietami” – Iwoną Golonko rozmawiała Anna Matusiak –

Read More...

#wtonacjirecenzji: „ELVIS” film tak samo pulsujący i dynamiczny jak muzyka Presleya. To produkcja, która pokazuje życie chłopaka, o którym bez wahania można powiedzieć, iż wart był milion dolarów.

Reżyser Baz Luhrmann oddaje widzom widowiskową historię króla rock and rolla opowiedzianą przez Toma Parkera „Pułkownika” (Tom Hanks) , człowieka który odkrył Presleya

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu