#wtonacjirecenzji: Czy współpraca Disney/Pixar może jeszcze zaskoczyć? Buzz Astral Angusa MacLane na DVD

In DVD i Blu-ray, Recenzje

Zacznijmy od tego, że fani produkcji przodujących w animacjach wytwórni chyba niespecjalnie lubią być zaskakiwani. Film obejrzeli zapewne fani czterech części Toy Story w oczekiwaniu na piątą.

fot. materiały prasowe

Oglądamy losy strażników kosmosu, którzy przez błąd legendarnego Buzz Astrala lądują na wrogiej ludziom planecie odległej 4,2 mln lat świetlnych od Ziemi. Aby się stamtąd wydostać bohater wielokrotnie dokonuje nieudanych lotów w kosmos. Każda taka podróż odbiera mu wiele lat życia na planecie, z której próbuje się wydostać. Dla pozostałych członków załogi życie zaczyna toczyć się normalnie, tylko on wierny idei porzuca wszystko dla nieustającej walki z kosmosem i techniką.

Film „Buzz Astral” zadebiutował w polskich kinach 17 czerwca 2022 roku

HISTORIA LEGENDARNEGO STRAŻNIKA KOSMOSU, KTÓRY STAŁ SIĘ INSPIRACJĄ DLA KULTOWEJ ZABAWKI Z SERII TOY STORY

Ponieważ nie jestem ekspertem w tej dziedzinie ( po prostu nie widziałam Toy Story), szukałam wsparcia w Internecie. Dowiedziałam się, że Buzz Astral nie jest częścią powyższego, oprócz oczywistego powiązania, co zapewne dobrze świadczy, choć jak wspomniałam, nie jestem w temacie.

fot. materiały prasowe

Film już od sześciu lat

Przeczytałam również uwagi zaniepokojonych rodziców na temat wątku związku jednopłciowego w filmie skierowanym do widzów już od sześciu lat. Myślę jednak, że jeżeli rodzice zbyt mocno się tym nie zestresują, na przedszkolakach nie zrobi to zupełnie wrażenia. Zarzuty odnośnie dziecka, które pojawiło się w tej rodzinie – faktycznie, nie da się tego załatwić w tradycyjny sposób. Ale co z tego wynika? Ano – szczęśliwy związek między dwojgiem ludzi, szczęśliwe dzieci i wnuki. Tylko pozazdrościć. Czy trzeba jakoś przygotować dzieci na oglądanie animacji w której pojawia się para jednopłciowa? Można. O ile zdążymy. Ja na przykład zasiadłam przed ekranem zupełnie nieprzygotowana w innej kwestii – mianowicie szczegółów technicznych pojawiających się w filmie –mieszały mi się statki kosmiczne i możliwości nowoczesnych technologii. Jednak biorąc przykład z sześciolatków – przestałam zwracać na to uwagę.  

fot. materiały prasowe

Disney zaskakuje!

Czekałam na puentę, przesłanie. A tych w filmie mamy bardzo dużo. Zupełnie, można powiedzieć – nie po disneyowsku. Nie oszukujmy się – filmy tego rodzaju nigdy nie powstawały, by zbyt długo się nad nimi zastanawiać. Owszem, budzą wzruszenie, wskazują problem i często widz wychodzi
z kina nawet (!) z mocnym postanowieniem poprawy własnego życia. Wskazują rozwiązania. Tym razem Disney/Pixar jednak zaskakuje. Bohaterowie prawie „przekrzykują się” ważnymi kwestiami:  Czy można uciec przed samym sobą? Czy błądzić jest rzeczą ludzką? Czy w pojedynkę można dokonać wielkich rzeczy? I wiele innych. Ale przede wszystkim : Prawdziwe życie dzieje się tu i teraz, goniąc ślepo za nierealną ideą możesz przegapić to, co najważniejsze. Różne problemy z różnych perspektyw. Kończymy seans z pytaniami, ale bez nachalnych odpowiedzi.

Film już od 12 września jest dostępny na DVD

Wszystkie wątki do wyłapania raczej przez starszego widza, nie jest jednak tajemnicą, że produkcje konstruowane są tak, by nie nudziły się ani dzieci ani dorośli.

Kotexa trzeba zobaczyć!

Na koniec zostawiłam to, co w filmie najbardziej urocze. Kotex – interaktywny kot opiekujący się Buzzem. Uwaga rodzice – mechaniczny kot w wielu kwestiach okazuje się mądrzejszy od człowieka! Któż by się jednak czepiał kotka – uroczy, mądry, sprytny, empatyczny. Bardzo zabawny.

Obejrzyjcie Buzza na DVD. Warto zobaczyć produkcję Pixara w nieco innej, moim zdaniem odsłonie.

Decyzja odnośnie wieku dziecka, w którym będzie go oglądać oczywiście należy do was, jednak uprzedzam, to animacja science-fiction a nie film o zabawce.  

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: Otto: Portret mężczyzny, którego nie zapomnisz.

Zdarza się, że w trakcie bloku reklam kinowych nasze oczy utkwione są w ekranie, a uwaga wędruje po różnorodnych

Read More...

Street Art

"To wydarzyło się naprawdę - oprócz tego, co zmyśliłem"środa, godz. 16:30, wydarzenie bezpłatne Sztuka uliczna przyciąga wzrok obfitymi w kolory

Read More...

AVATAR: ISTOTA WODY już 5 lipca na Blu-ray, Blu-ray Steelbook i DVD

Już w lipcu fani Avatara będą mieli dwie okazje do świętowania. Wraz z długo wyczekiwaną premierą filmu Avatar: Istota

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu