Czerwcowe TOP 10 Audioteki. Najczęściej słuchane audiobooki i podcasty

In Aktualności, Audiobooki

Ostatnie miesiące potwierdzają ogromną popularność twórczości Remigiusza Mroza wśród użytkowników Audioteki. Wiosną królował Langer – mroczny serial o psychopatycznym mordercy dobrze znanym fanom serii z Joanną Chyłką; w czerwcu ustąpił jednak Widmu Brockenu, czyli kontynuacji serii z Wiktorem Forstem w roli głównej. Najpopularniejszym podcastem było Spokojnie, to tylko życie, Marty Niedźwieckiej i dr Joanny Podgórskiej.

TOP 10 audiobooków

Najchętniej słuchaną produkcją czerwca było Widmo Brockenu, Remigiusza Mroza. Najnowszy tytuł autora bestsellerowych kryminałów, niemal natychmiast zyskał ogromną popularność wśród użytkowników Audioteki. W ósmej części historii Wiktora Forsta, słuchacze zastają głównego bohatera w Krakowie, gdzie stara się wieść spokojne, rodzinne życie i zapomnieć o wydarzeniach ze swojej przeszłości. Nadciąga jednak zima stulecia, a wraz z nią wracają najmroczniejsze tajemnice skrywane przez Tatry. Najnowszą powieść Remigiusza Mroza, podobnie jak całą serię o komisarzu Forscie, czyta Krzysztof Gosztyła.

Na drugim stopniu podium znalazła się superprodukcja Audioteki Error, czyli historia genialnego programisty, Jacka Blajera. Bohater, chcąc wydostać się z problemów finansowych, nieświadomie przyjmuje zlecenie hakerskie, którego realizacja sparaliżuje cały kraj. Scenariusz, stworzony we współpracy z firmą informatyczną Euvic, napisał specjalnie dla Audioteki Krzysztof Domaradzki. W rolach głównych występują Maciej Musiał, Borys Szyc, Leszek Lichota oraz Piotr Adamczyk.

Trzecie miejsce zajął pitchowany na Script Fieście Szum. Kryminał analogowy autorstwa Bolesława Racięskiego wyprodukowany przez Audiotekę. To osadzona w Polsce lat 90. historia introwertycznego licealisty Tomka, który musi powstrzymać potężnego mafioso, zanim ten zamieni życie jego rodziny w piekło. W audioserialu usłyszeć można m.in. Ignacego Lissa i Sandrę Drzymalską.

1. „Widmo Brockenu”, Remigiusz Mróz, Wydawnictwo Filia;

2. „Error”, Krzysztof Domaradzki, wydawca: Audioteka;

3. „Szum. Kryminał Analogowy”, Bolesław Racięski, wydawca: Audioteka;

4. „Prezydent. Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Aleksandrem Kaczorowskim”, Aleksander Kaczorowski, Aleksander Kwaśniewski, wydawca: Znak Literanova;

5. „Sydonia. Słowo się rzekło”, Elżbieta Cherezińska, Wydawnictwo Aleksandria;

6. „Wisząca małpa”, Juliusz Machulski, wydawca: Sonia Draga;

7. „Ogniem i mieczem”, Henryk Sienkiewicz, wydawca: Audioteka;

8. „Rodzina Monet. Skarb”, Weronika Marczak, wydawca: You&YA;

9. „Maleficjum”, Marcin Mortka, wydawca: Sine Qua Non;

10. „Langer”, Remigiusz Mróz, wydawca: Audioteka, Czwarta Strona.

TOP 10 podcastów

Najpopularniejszym podcastem lutego było Spokojnie, to tylko życie. Format Marty Niedźwieckiej i dr Joanny Podgórskiej zyskał ogromne zainteresowanie słuchaczy już po premierze pierwszego odcinka i regularnie zajmuje najwyższe miejsca w miesięcznych zestawieniach popularności. Tematyka psychologiczna i bogata wiedza z zakresu biologii, są kluczowymi elementami, przyciągającym dużą liczbę odbiorców.

Niesłabnącą popularnością cieszy się również podcast PigOut i Chmielarz gadają o książkach, który w czerwcu znalazł się na drugim miejscu najczęściej słuchanych audycji. Autor bestsellerów wraz z popularnym blogerem przedstawiają w niej książkowe rekomendacje z charakterystyczną dla siebie dawką poczucia humoru i dystansu. Partnerem podcastu jest portal LubimyCzytac.pl.

Na trzecim miejscu znalazła się Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS, w której słuchacze mogą znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące mechanizmów rządzących psychiką oraz tego, jaki mają one wpływ na życie prywatne i zawodowe. Wiedzę na ten temat w podcaście popularyzują najlepsi psychologowie z Uniwersytetu SWPS.

1. „Spokojnie, to tylko życie”, wydawca: Audioteka;

2. „PigOut i Chmielarz gadają o książkach”, wydawca: Audioteka;

3. „Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS”, wydawca: Uniwersytet SWPS;

4. „Podkast Powszechny”, wydawca: Tygodnik Powszechny;

5. „Śledztwo Pisma. Sezon 4”, wydawca: Fundacja Pismo, wydawca miesięcznika „Pismo. Magazyn Opinii”;

6. „Nowa Audio Fantastyka”, wydawca: Audioteka;

7. „Zbrodnia na poniedziałek”, autor: Wojciech Chmielarz;

8. „Podcast Muzeum Historii Polski”, wydawca: Muzeum Historii Polski;

9. „Radio Książki”, wydawca: „Książki. Magazyn do czytania”, Wyborcza.pl oraz Audioteka;

10. „Polowanie na wiedźmy”, wydawca: Audioteka.

***

Audioteka

Powstała w 2008 roku, zostając prekursorem branży audiobooków w Polsce. Jej słuchacze dzięki m.in. superprodukcjom czy audioserialom mogą oddać się jakościowej, cyfrowej rozrywce. Obecnie, za pośrednictwem swoich produktów, zapewnia dostęp do największego katalogu audio po polsku, z biblioteką zawierającą ponad 19 500 pozycji, w tym superprodukcje z najlepszymi reżyserami i największymi polskimi gwiazdami oraz świetną oprawą muzyczną. Audioteka to także jakość oferowanych produktów cyfrowych, którą zapewnia doświadczony zespół ekspertów. Oferuje wyselekcjonowane treści w 11 językach, m.in po niemiecku, czesku, hiszpańsku i turecku. Produkuje ponad 30 000 godzin treści rocznie na nasze trzy główne platformy – “Audioteka”, “Lecton”, oraz dedykowane pracownikom firm “Inspiro”. Audioteka to nie tylko tradycyjne audiobooki. Jej produkcje obejmują nowe formaty, takie jak audioseriale, treści edukacyjne, audio dokumenty, programy informacyjne, medytacje prowadzone, treningi uważności czy audycje podróżnicze. Tworzy ją zespół doświadczonych specjalistów, znających nie tylko swoich słuchaczy, ale też potrzeby rynku. Dlatego też marka mocno wspiera kulturę, czego przykładem jest autorski program „Usłysz kulturę”, wspierający finansowo projekty związane z pisaniem scenariuszy, tekstów, spin-offów oraz produkcją treści.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji.„Wenecja. Od Marco Polo do Casanovy” – Odkryj Historię Miasta, Które Zbudowało Świat

Czy wiesz, gdzie powstały pierwsze kawiarnie? Które miasto zapoczątkowało turystykę? Jeśli odpowiedź brzmi „Wenecja”, to już uchyliliśmy rąbka tajemnicy

Read More...

Helios zaprasza na Mikołajkowy Maraton Grozy !

Z myślą o kinomanach, którzy chcieliby spędzić tegoroczne Mikołajki w nieco mniej tradycyjny sposób, Helios przygotował wyjątkowe, filmowe wydarzenie...

Read More...

Uroczysta premiera filmu „Simona Kossak” z udziałem gwiazd. Wywiady z twórcami i obsadą filmu oraz fotorelacja.

W środowy wieczór, 20 listopada 2024 roku, warszawskie kinie Helios odbyła się uroczysta premiera filmu „Simona Kossak”, w reżyserii

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu